Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Zážitkový den s Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy
29 30 31 1 2
3 4 5 6 7
Dny české státnosti
8 9
10
Studenti OAG v Berlíně
11
Studenti OAG v Berlíně
12 13 14 15 16
17 18 19 20
Festival duševního a fyzického zdraví pro středoškoláky
21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Novinky > Zájezd do jihovýchodní Anglie – listopad 2023

Zájezd do jihovýchodní Anglie – listopad 2023Datum konání:
13.12.2023
Datum ukončení:
18.12.2023

Ve dnech 13. - 18. listopadu 2023 se účastnilo 30 studentů naší školy, spolu se 3 pedagogy a průvodkyní cestovní kanceláře, poznávacího zájezdu do jihovýchodní Anglie.

Po příletu na letiště Heathrow v Londýně byli studenti převezeni pronajatým autobusem do městečka Worthing na pobřeží kanálu La Manche, kde na ně již čekaly hostitelské rodiny, ve kterých byli po dvojicích ubytováni.

Druhý den zamířila trasa poznání nejdříve na východ podél pobřeží do lázeňského města Eastbourne. Dopolední počasí procházkám nepřálo, a tak se původně plánovaný odpočinek na pláži změnil na hledání suchého místečka kdekoliv pod střechou. Navzdory silnému větru se podařilo zhlédnout jedny z nejvyšších křídových útesů v Anglii, dechberoucí přírodní park Seven Sisters.

Třetí den (tentokrát za slunečného počasí) se konal výlet do Portsmouth, kde proběhla prohlídka lodi HMS Victory a tamního přístavu s místní dominantou, vyhlídkovou věží Emirates Spinnaker Tower. Den byl ukončen procházkou po promenádě k Muzeu invaze vojsk do Normandie The D-day Story.

Ve čtvrtek studenti zhlédli hlavní město Londýn, kde měli v jediném dni možnost cestovat hned několika dopravními prostředky, a to autobusem, lanovkou, vlakem, lodí a metrem. Cesta začala v blízkosti O2 arény a pokračovala přes část London City po Temži do části Westminster, během níž studenti mohli vidět památky jako Tower Bridge, The Tower of London, Millenium Bridge, St. Paul´s Cathedral nebo London Eye. Poté následovala procházka od Houses of Parliament ulicí WhitehallRoyal Horse Guards Parade a přes St. James Park k Buckingham Palace. Do konce nabitého dne ještě stačili navštívit Trafalgar Square i Leicester Square. Zbyl čas i na vytoužené nákupy.

Předposlední den byl věnován prohlídce města Brighton. V dopoledních hodinách absolvovali studenti komentovanou prohlídku extravagantního bývalého královského paláce Royal Pavilion, odkud se procházkou přesunuli k moři na molo Palace Pier, promenádou k vyhlídkové věži British Airways i360 a nakonec do centra města, kde bylo možné se dobře najíst, projít se i si nakoupit.

Cestování domů zpět z Anglie bylo trochu zdlouhavé, ale všichni to bravurně zvládli. Z letiště Heathrow startovalo letadlo British Airways s menším zpožděním, ale vítr foukal ze západu, tudíž se nakonec podařilo přistát na letišti V. Havla v plánovaném čase.

Vyučující by chtěly moc poděkovat všem zúčastněným studentům za vzorné chování během celého zájezdu a za velmi dobrou reprezentaci naší školy v zahraničí.

 

Naďa Kuklíková, Martina Jandová a Jana Palacios

Fotografie ze zájezdu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Anglie 2023